Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Технологія приготування та організація виробництва страви: «Зрази "Хрещатик" зі складним гарніром»

Тип роботи: 
Курсова робота
К-сть сторінок: 
52
Мова: 
Українська
Оцінка: 

Зміст

Вступ

Розділ 1. Характеристика підприємства харчування

Розділ 2.

2.1 Значення страви

2.2 Технологічна картка на страву

2.3 Послідовність технологічного процесу приготування страви з фрагментами

2.4 Характеристика сировини для приготування страви

2.5 Розрахунок вартості страви (Калькуляційна картка)

2.6 Розрахунок сировини на задану кількість порцій

Розділ 3

3.1 Організація робочого місця для приготування напівфабрикату та готової страви 

3.2 Санітарні вимоги до обробки продуктів, приготування напівфабрикату та готової страв

3.3 Охорона праці при приготуванні напівфабрикату та готової страви

Розділ 4

4.1 Пропозиції по удосконаленню виробничого процесу підприємства харчування 

Список використаної літератури

 

Вступ

Майстерність приготування їжі є однією з найдавніших галузей людської діяльності.

Приготування їжі називають кулінарією. Слово «кулінарія» походить від латинського слова «culina» - кухня й означає кухонна або кухарська справа.

Екологія і харчування — за остані роки коли людина почала прогресувати у науці, техніці, енергетиці, та в іншому, почала страждати планета.

Землю стали обробляти хімікатами, біологічними додатками, для того щоб збирати урожай не один раз на рік, а два-три. Від цього якість продуктів стала у рази погіршуватися. В овочах, фруктах, ягодах і навіть в м'ясі осідають хімічні речовини, які отруйні для нашого організму. Деякі овочі виростають гіганських розмірів, свійська худоба народжується з різноманітними відхилення (дві голови, лапи на спині та ін.). все це наслідки нашого "прогресу". Прихильники прогресу аргументують просто: що б ви не з'їли, поглинає величезна піч - Ваш шлунок, і там вже від генів з'їденого не залишається нічого. Так що шкідливих ефектів не може бути за визначенням. Але ось недавній експеримент французьких учених: щурам давали генетично змінену кукурудзу, і у них розвинулися пухлини. Звичайна кукурудза таких наслідків не давала. Результати дослідів тут же були оскаржені прихильниками ГМО. Але залишається питання: коли ми вбудовуємо в рослини цілком чужі ділянки генів (причому вбудовуємо досить приблизно, навмання), ми впевнені, що шкідливі наслідки виключені або вони просто «поки не доведені»? Повну картину ми можемо побачити лише через три покоління, вважають фахівці.

Люди навчили рослини боротися з шкідниками, впровадивши їм «паличку Тюрінгський». Тепер токсин-вбивця колорадського жука сидить прямо в самій картоплі.

Вважалося, що цей токсин - так званий Bt - не виходить за межі шлунково-кишкового тракту людини, але недавні дослідження в Канаді виявили цей самий токсин в крові 93% вагітних жінок. Як виявилося, він проникає і через плаценту. Як токсин впливає на людину і на плід, невідомо, але саме відкриття неприємне.

А ось ще експеримент, проведений в Росії: хом'ячкам давали генно-модифіковану сою. Результат - третє покоління просто не давало потомства.

Олена Широкине, директор загальнонаціональної асоціації генетичної безпеки: «Хом'яки в третьому поколінні в невеликій кількості народилися, але вони фактично тут же померли, вони не зуміли навіть подорослішати. У деяких особин спостерігалося оволосіння ротової порожнини. Взагалі були різні відхилення у розвику, були поведінкові відхилення».

У Росії самий консервативний підхід до генетично змінених продуктів: вирощувати їх взагалі заборонено, а ввозити дозволено лише 18 видів (у Європі - дозволено 40, в США - більше 120).

У 2050 році у всьому світі вже 250 мільйонів гектарів буде віддано під культури-мутанти, Росія, дозволивши ввозити, але заборонивши вирощувати генно-модифіковану продукцію, може зберегти унікальне положення країни, в якій вирощують традиційні рослини....

Неважливо, в якому місті ви живете, абсолютно всім потрібно ретельно стежити за тим, що потрапляє на стіл. Правильне харчування сьогодні актуально як ніколи. Переконайтеся, що у вашому щоденному раціоні є свіжі овочі і фрукти, злаки, м'ясо і молочні продукти. Багато хто з нас звикли харчуватися правильно, але, на жаль, навіть на перший погляд невинна їжа може бути повна шкідливих добавок, навіть якщо вона спочатку має натуральне походження. Вона може бути приємною на смак і запах, і всім цим бути зобов'язана стороннім компонентам. Подивіться фільм Роберта Кеннера «Їжа» - він проллє світло на багато чого з того, чим ми сьогодні харчуємося, і можливо, перегляд цієї документальної картини змусить вас багато що поміняти в своєму денному раціоні.

 Перед вами список продуктів, які дуже люблять американці, і люблять настільки сильно, що відмовитися від них вони не в силах - а варто було б.

 Як все починалося

 Ще кілька десятиліть тому все було набагато простіше і безпечніше, в тому числі і їжа. Люди вживали картоплю, м'ясо, їли овочі, пили чисту воду і молоко. Але в 50-60-ті роки американці сильно змінили свої  харчові звички і стали вводити в щоденний раціон інші продукти. Нерафінована, натуральна їжа стала поступатися місцем іншій - простішій, більш економічній. І почалося все з сирної пасти Cheez Whiz, яка тоді влаштувалася в кожному американському холодильнику.

  У 1953 році американці перестали робити тости з сиром, віддавши перевагу  практичному винаходу компанії Kraft - сирну пасту, яка за смаком практично не відрізнялася від традиційного сиру, але містила велику кількість консервантів, емульгаторів, ароматизаторів. Такі продукти дуже швидко знайшли свого покупця. Виробник, виготовляючи подібні продукти, витрачає грошей набагато менше, ніж цього

Фото Капча