Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Методичні рекомендації до виконання курсових робіт

Предмет: 
Тип роботи: 
Методичні вказівки
К-сть сторінок: 
52
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Методичні рекомендації до виконання
курсових робіт з “Теорії і методики виховання”
для студентів педагогічних спеціальностей
 
Пояснювальна записка
 
Розбудова системи національної освіти України в умовах глобальної інформатизації і впровадження в усі сфери життя загальноєвропейських цінностей, у контексті викликів сучасності потребує підготовки нестандартно мислячих творчих особистостей, що здатні конструювати, оцінювати, раціоналізувати. Вирішення цієї проблеми багато в чому залежить від змісту і методики навчання майбутніх фахівців.
Формування майбутнього вчителя-фахівця неможливе без спеціальної підготовки до науково-дослідницької роботи, без оволодіння методикою навчально-дослідницької роботи в процесі вивчення вузівських дисциплін, саме на виконання цих завдань і спрямовано виконання студентами курсової роботи.
Курсова робота з “Теорії і методики виховання” – самостійне творче дослідження, присвячене актуальним питанням виховання, є однією із найважливіших форм навчально-дослідницької роботи і підготовки майбутніх педагогів до інноваційної педагогічної діяльності. Це один із видів навчальної роботи, в якій студенти повною мірою виявляють і розвивають свої творчі здібності, виконуючи дослідницьку програму з певної теми навчального матеріалу.
Курсова робота виконується паралельно з вивченням дисциплін “Педагогіка”, «Теорія і методика виховання» «Методика виховної роботи» і є науковим дослідженням, яке виконують студенти для виявлення обсягу і глибини здобутих протягом навчання теоретичних знань, а також оцінки вмінь їх застосування для розв’язання практичних завдань. При виконанні курсової роботи студент повинен виявити свої уміння працювати з науково-методичною та психолого-педагогічною літературою, систематизувати й аналізувати фактичний матеріал і самостійно творчо його осмислювати.
Методичні вказівки містять вимоги щодо підготовки та оформлення курсових робіт: зміст та послідовність етапів роботи над курсовою роботою; вимоги до змісту та оформлення списку використаних джерел; наведено правила цитування та посилання на використані джерела; подано критерії оцінювання та захисту курсової роботи; включено список рекомендованої літератури, періодичних видань та інформаційних ресурсів.
Методичні вказівки призначено для студентів педагогічних спеціальностей, а також для викладачів з метою ефективного здійснення ними керівництва курсовими роботами студентів.
 
Загальні методичні вказівки до виконання курсових робіт з “Теорії і методики виховання”
 
Курсова робота є видом самостійної і науково-дослідної діяльності студента. В процесі її виконання значно розширюється науково-теоретичний кругозір з обраної проблеми, розвиваються навички самостійного опрацювання літератури, вміння аналізувати і узагальнювати педагогічний досвід, засвоюється методика наукового дослідження, розвивається творчий потенціал студентів.
Етапи підготовки курсової роботи:
  • вибір теми курсової роботи та її погодження з науковим керівником;
  • робота над бібліографією – користування каталогами і науковою
  • літературою, статистичними та інструктивними матеріалами;
  • складання плану (зміст) курсової роботи;
  • написання вступу до курсової роботи;
  • структуризація змісту роботи;
  • розробка методики і виклад матеріалів курсової роботи;
  • підготовка висновків;
  • оформлення списку використаних джерел;
  • редакційне оформлення курсової роботи відповідно до загальновстановлених вимог.
Роботу можна вважати завершеною після написання науковим керівником рецензії та прилюдного захисту курсової роботи.
За структурою курсова робота складається з:
  • вступу;
  • двох-трьох розділів, які розбиваються на відповідну кількість параграфів;
  • заключних висновків;
  • списку літератури;
  • додатків
Курсова робота відкривається титульним листом за зразком (див. додаток А).
На другій сторінці розташовується зміст. Це остаточно відредагований план курсової роботи з вказаними сторінками кожного розділу і параграфу в тексті. Зразок оформлення змісту роботи (див. Додаток Б).
Вступ
У вступі (приблизний обсяг 3-4 стор. машинопису) : обґрунтовується актуальність теми (2-4 абзаци) – значущість, її наукове і практичне значення для педагогічної теорії і практики; по можливості вказуються державні документи які відображають актуальність обраної теми; аналізуються наукові джерела з даної теми; називаються прізвища науковців, що розробляли тему в педагогічній науці.
Визначається й аргументується об’єкт та предмет дослідження
Об'єкт дослідження – те, на що спрямований процес пізнання; це процес або явище, що породжує проблемну ситуацію і потребує вивчення. Необхідно знайти відповідь на питання: що розглядається?
Предмет – конкретний ракурс дослідження об'єкта, окремі сторони, властивості, якості об’єкта, що досліджується з певною метою; це той аспект, завдяки якому можна зрозуміти сутність об’єкта. Предметом дослідження можуть бути зміст, педагогічні умови, форми, методи виховання; шляхи вдосконалення виховної роботи, особистісні якості вихованця тощо.
Таким чином, об'єкт дослідження є більш широким поняттям, ніж його предмет. При цьому об'єкт повинен бути названим не безмежно широким, а так, щоб він був безпосередньо пов'язаним з предметом дослідження. Наприклад, об'єктом дослідження може бути процес морального виховання учнів в цілому, а предметом – тільки форми і методи морального виховання (частина процесу).
Мета роботи визначається чітко, передбачає з’ясування певного результату і те, яким його бажає отримати дослідник, вона має бути тісно пов’язана з темою роботи. Мета дослідження є авторською стратегією в отриманні нових знань про об’єкт та предмет дослідження. Починати формулювати мету можна з таких слів: «Вивчити... «, «Визначити... «, «З'ясувати... «, «Встановити... « тощо, але слід пам’ятати, що мета має відображати що і яким чином досліджується. Як зазначається в матеріалах ВАКу, „предмет і мета дослідження повинні відповідати низці вимог: актуальність і відповідність соціальному замовленню; наукова новизна (не повторювати відоме) ; практична значущість”.
Мета, в свою чергу, поділяється на коло більш конкретних завдань дослідження (3-4).
Завдання дослідження – це етапи досягнення мети і, як правило, включають у себе такі складові:
  • вивчення та аналіз теоретико-методологічних підходів щодо дослідження теми і
Фото Капча